Majóweczka

Tekst: Piotr Puldzian Płucienniczak
Obrazki: Aleksandra Korzelska/Łukasz Podgórni

 

Pan Krecik jest szczęśliwym obywatelem Warzywnej Krainy. Skończył szkołę medyczną i pracuje jako dentysta. Żyje w zgodzie ze swoimi przyjemnymi przekonaniami. Nie wadzi nikomu i nikt nie wadzi jemu, co i Wam szczerze polecamy.

Słoneczne niedziele spędza na spacerach z Kapuścianym Piesiem. Przemierzają razem rzodkiewkowe pola i ziemniaczane szosy. Listki machają do nich na wiosennym wietrze. W parku mnożą się bezpiecznie jajeczne myszki. W zaroślach wiją się niezbadane perypetie, które czekają na odkrycie spod darni. Co za wspaniały dzień!

Niestety, dzisiejszą wycieczkę popsuł im groźny wypadek! Na skrzyżowaniu Jarskiej i Rzeżuchowej goście z Kiełbaskowa złamali przepisy ruchu drogowego. Takie wydarzenia burzą warzywny spokój i skład wypowiedzi. Mięsaki nie są mile widziane, a ich pojawienie się zawsze zwiastuje kłopoty. Unikajcie ich.

 

Materiał ukazał się w „Notesie Na 6 Tygodni” #123, w ramach cyklu USUŃ POEZJĘ: https://issuu.com/beczmiana/docs/notes_123/194

 

Życie codzienne świetnie sobie radzi bez wkładki artystycznej. Presja na koncept i estetykę zaburza spokój samozadowolenia. Odpowiedzią na te trendy może być czas spędzony w gronie przypadkowych, świeckich obiektów.  Dział zawiera upcykling treści estetycznych w przygodę.